Mobilní lezecká stěna na Hanspaulce
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

Na tři poslední týdny školního roku se z prostranství před vchodem Na Čihadle stalo boulderové tréninkové centrum. Ať už je to ráno při čekání na otevření školy, chvíli volna o velké přestávce, hodinách tělocviku nebo odpoledne po skončení vyučování holešovickým BoulderBarem (www.boulder.cz) zapůjčená mobilní lezecká stěna si na nezájem lezců všech věkových kategorií nemůže stěžovat. Lezeckou stěnu je možné využívat díky laskavé podpoře Městské části Praha 6 - Děkujeme!


Poslední zvonění

Poslední zvonění žáků z devátých ročníků.


Běh do schodů

Tradiční běh do schodů se konal za velké účasti závodníků a také za velké podpory publika.


Fotbal

Žáci devátých ročníků opět vyzvali učitele k přátelskému fotbalovému utkání.


Hanspaulské klání

Ve středu 27.6. se konalo již tradiční Červnové klání mezi žáky a učitely. Soutěžilo se v různých disciplínách. Někdy tekl pot a slzy, někdy voda.


Finanční svoboda

Poslední projektový den v 8.ročníku se týkal finanční gramotnosti. Osmáci po celých šest hodin hráli deskovou hru Finanční svoboda, ve které měli možnost stát se finančním poradcem určité rodiny a pomáhali jí plnit její cíle.


Nácvik první pomoci na druhém stupni

Ve čtvrtek 21.6. měli žáci druhého stupně možnost si natrénovat resuscitaci dospělého, učili se, jak poznat, že je člověk v bezvědomí a zastavit tepenné krvácení.


Letiště Václava Havla Praha - exkurze 8.ALego WeDo ve 4.A

V pátek 15. června si žáci 4.A vyzkoušeli, jaké je to být konstruktéry robotů a současně i jejich programátory. Během projektu, na kterém naše škola spolupracuje s Pedagogickou fakultou UK, třída stavěla roboty ze stavebnic Lego WeDo 2.0 a programovala jejich činnost z tabletů.


ZŠ Hanspaulka na Týmové štafetě RunCzech

Po úspěšném loňském startu na premiéře týmového štafetového běhu pořádaného v rámci seriálu běžeckých závodů RunCzech nemohli naši borci chybět ani na letošním 2. ročníku, který se konal 13.6.2018. Na odpolední běh pražskou Stromovkou nominovala ZŠ Hanspaulka hned 3 štafety po 4 běžcích. Jejich členové si mezi sebe spravedlivě rozdělili vždy vzdálenost rovných 20 km. Se čtyřmi pětikilometrovými úseky si hanspaulští běžci zdatně poradili ve vynikajících časech a výrazně překonali loňské umístění z pohledu celkového pořadí i cílového času.


Výlet 7.B


Poslední hodinu vaření si žáci ze 6.A
upekli bábovku.


Abstraktní umění v 9.BVýtvarné projekty

Malba nohama.


Den dětí

První červnový den na naší škole opět patřil dětem. Žáci 8. a 9. tříd již tradičně připravili pro své mladší spolužáky řadu zajímavých atrakcí. Děti si tak mohly vyzkoušet svůj postřeh, rychlost a smysly. Počasí bylo opravdu velmi teplé, ale naštěstí vše skončilo akorát před bouřkou a krupobitím.  


Osmnáctý ročník Hanspaulského festivalu se bude konat v neděli 24. června tradičně na louce pod Hanspaulským zámečkem od 16:30 hod.

Program s pracovním názvem Hlasy léta přivádí na pódium skupiny Ivan Hlas trio, Katka Svobodová & Tajemoje, Ondřej Hlas a Lonely Virgin Robots. Stálým bodem programu je skupina Wooden Shoes a na závěr vystoupí Václav Neckář se skupinou Bacily.

Vstupné na festival je dobrovolné, jeho výtěžek věnujeme každoročně Základní škole speciální a praktické škole v Rooseweltově ulici. Lákavou součástí programu je i tombola, občerstvení a dřevěný koutek pro děti.

Hanspaulský festival pořádá ZŠ Hanspaulka ve spolupráci se spolkem Hanspaulka za významné podpory MČ Praha 6.


Francie


Zase po roce skupinka cestovatelů vyráží tentokrát do Francie. Veškeré informace o plánování cesty a pobytu najdete zde.


Fyzika v šestém ročníku

Žáci šestého ročníku se v hodinách fyziky věnovali měření délky, hmotnosti a objemu.


Kutná Hora

Sedmé třídy opět navštívily Kutnou Horu.


SES 8.AB

V týdnu od 14. do 18. května se konal zážitkový kurz pro osmé třídy.


Hydraulický zvedák

Kluci Ondra Čech a Adrian Gorpinich ze 7.b vyrobili a předvedli ve fyzice spolužákům hydraulický zvedák.


Hanspaulská dvojka

Přijďte si zahrát volejbal na turnaji smíšených dvojic v sobotu 12. května od 9:00, který pořádá ZŠ Hanspaulka ve Sportovním areálu Hanspaulka.


První pomoc v 7.APrvní workshop žáků 8. tříd
v rámci projektu SES PREVStřípky z přírodovědných praktikZeměpisné dominoXVI. ročník fotbalového turnaje
Hanspaul CUP 2018

XVI. ročník fotbalového turnaje Hanspaul CUP se uskutečnil 21. dubna 2018. Ve finále porazil tým 5. A do poslední chvíle bojující tým 7. A. V krásném slunečném dopoledni jsme mohli vidět rodinnou souhru, fotbalové dovednosti, bojovnost a nasazení mládí i rodičovský nadhled. Děkujeme všem, kteří přišli hrát a fandit.

Školní psycholožka Kačka Bílková bude namísto statních svátků
(úterky 1. a 8. května), ve škole v tyto dny: čtvrtek 3.5. a středa 9. 5.

Užijte si prodloužené volno!
11. Hanspaulský benefiční ples

Srdečně vás zveme na tradiční Hanspaulský ples,
který se letos koná 11. května od 19,00 hodin,
v novém prostředí – v sále hotelu International v Podbabě.

pozvánka
ZPRÁVA Z KNIHOVNY
Objednávky
z katalogu Mladé fronty do středy 25. dubna.
Hanspaulské dovádění
Kdy? v sobotu 21.4. 2018, od 9 - 12 hod
Kde? v prostorách školy

Soutěž Klubu rodičů:
Napečte, navařte něco s tavarohem.
Zveme Vás na
HanspaulCUP XVI
RODIČOVSKÝ FOTBALOVÝ TURNAJ TŘÍD

v sobotu 21. dubna 2018

POZVÁNKA I fotky z minulých ročníků
Plesová edice triček 2018

Klub přátel ZŠ Hanspaulka pro vás k příležitosti 11. Hanspaulského benefičního plesu připravil speciální nabídku triček. Cena za tričko je 220,- Kč/ks a objednávky přijímáme nejpozději do soboty 21. 4. 2018! Tričko si v reálu budete moci prohlédnout v den třídních schůzek 17. 4. 2018 v 1. patře u ředitelny.

Podrobnosti a objednávkový formulář naleznete na tomto odkazu.

Přejeme krásné jarní dny! Klub přátel ZŠ Hanspaulka

Rétorický workshop s 8.BDomácí zvířata ve výuce přírodopisuNávštěva Poslanecké sněmovny 8. ročníky


Objednávky zlevněných knih Albatros media do pondělí 9.4.
Zápis do prvních tříd se blíží

Podrobnější informace k zápisu najdete v sekci DOKUMENTY.

Termín zápisu: 10. – 11. 4. 2018
Čas: 14 – 18 hodin .

Informace k zápisu (ve formátu .pdf )
Pozvánka k zápisu I Omalovánka 1 I Omalovánka 2

Noc s Andesresem 2018

Noc s Josefem Čapkem, pejskem a kočičkou si užili čtenáři z druhých až pátých tříd 23. - 24. března 2018 ve školní knihovně.


Noc s Andersenem

se bude konat v pátek 23. března 2018.

Děti je nutno předem přihlásit!

11. ročník Hanspaulského plesu

se bude konat v pátek 11. května 2018 od 19 hodin, tentokrát v sále hotelu International v Podbabě, téma večera je Benátský karneval!

Edison

Na přelomu února a března žila naše škola již podruhé projektem Edison. Sedm stážistek z různých zemí celého světa (Gruzie, Itálie, Jižní Korea, Mexiko, Kyrgyzstán, Indonésie a Čína) pro žáky a učitele připravilo zajímavé prezentace, kterými nás seznamovaly s jejich reáliemi, tradicemi a zvyky. Celý projekt vyvrcholil v pátek 2.3. kdy se všichni žáci a učitelé naší školy mohli se stážistky neformálně setkat v tzv. Globální vesnici. Přátelskou a pohodovou atmosféru  přibližují přiložené fotografie.


Matematické pečení

Netradiční hodinu matematiky zažili žáci 8.B. Vážili, míchali a pekli čokoládo-vanilkový dort. Dort poté s paní učitelkou nakrájeli a jednotlivé kousky "přestavěli" tak, aby si potvrdili vztah pro výpočet objemu válce.


Korálovka v hodině přírodopisu

Šesté třídy při projektovém dni na téma Kalokogathia. Děti navštívily Národní galerii a poté téma zpracovávaly na plakát.


Voda nad zlato

Žáci naší školy se každoročně účastní přehlídky dětských prací Lidice. Letošním tématem byla Voda nad zlato. Zde jsou práce, které naší školu budou reprezentovat.


Video s naší studentkou

Sharlet Lavender
z KeniVýsledky 5. ročníku fotografické soutěže HANSPAULPHOTO

CENU DIVÁKA získala fotografie s názvem „Růže“, kterou vyfotila žákyně 6. A Anita Herešová.

Kalokogathia

Šesté třídy při projektovém dni na téma Kalokogathia. Děti navštívily Národní galerii a poté téma zpracovávaly na plakát.


Želvy v hodině přírodopisuSetkání ohledně postupu v přijímacím řízení na SŠ Co bude dál? II

Informační schůzka pro rodiče a žáky 9. tříd se uskuteční
v úterý 30. 1. od 17,30 hod. v učebně č. 1.
11. ročník Hanspaulského plesu

se bude konat v pátek 11. května 2018 od 19 hodin, tentokrát v sále hotelu International v Podbabě, téma večera je Benátský karneval!

SEDMÁCI V ROLI FIGURANTŮ VE FN MOTOL

Zlomená noha, popálený obličej, trubka v noze, fraktura páteře, vykloubený kotník… Nejen to zažili někteří sedmáci ve čtvrtek 7. 12. v nemocnici Motol. Naštěstí jen v roli jako v roli figurantů. Hráli totiž zraněné děti při nácviku příjmu velkého množství dětských pacientů, při tzv. traumaplánu. Podívejte se na zážitky dětí, na fotky nebo na video.
Zpráva z knihovny:

Objednávky knih
z katalogů Albatros a Mladá fronta do pátku 19. 1.
V pondělí odpoledne odesílám objednávky. L. Čumplová

MATEMATIKA v 7.B, 7.C

Žáci 7.B a 7.C si v hodině matematiky vyzkoušeli své teoretické znalosti symetrie při dotváření konferenční místnosti. Hodina byla vedena Mrs. Clawson z Kanady - interierovou designerkou.
Součástí hodiny byly také logické úlohy, vše v angličtině. Děti si to užily a mnohé z nich velmi dobře komunikovaly v cizím jazyce.

MATEMATIKA s ANGLIČTINOU v 8.A a 8.B

Studenti 8.A a 8.B v hodině matematiky pracovali pod vedením Mrs.Clawson z Kanady, která pracuje jako designérka. Studenti mohli využít své znalosti Pythagorovy věty k potřebnému výpočtu danných částí domu. Na závěr hodiny řešili studenti logické úlohy, vše v angličtině.
Hlasování

...klikněte
HLASUJTE DO 31. 1. 2018
O "CENU DIVÁKA"

V. ROČNÍK fotografické soutěže HANSPAULPHOTO
"NEJEN ČERNÁ A BÍLÁ"

Dále bude udělena "CENA POROTY"

Každý může hlasovat pouze jednou, pouze pro jednu fotografii.

0. Hortenzie
1. Křížem krážem v myšlenkách
2. Symfonie

3. I barvy můžou mít přátelé
4. Školní hřiště z pohledu malíře
5. Rudé Slunce
6. Jsme všichni lidé?
7. Růže
8. ?
9. Be positive
10. Nic není tak černé
11. Nejen černá a bílá panuje i ve třídě
12. Croissant


Jak pleteme vánočku?V. ročník Hanspaulfoto

SOUTĚŽ PRODLOUŽENA!
Do 3.1.2018 vyfoť a zasílej foto na téma

NEJEN ČERNÁ A BÍLÁ.


Den otevřených dveří


Šumavská legenda Emil Kintzl přeje naší škole k výročí.

přání (ke stažení ve formátu .mp4)
Zveme vás na Den otevřených dveří,
se školním jarmarkem,
který se bude konat 23. listopadu.

Přijďte s námi oslavit 85. narozeniny.
Můžete navštívit i vyučování, a to 1.-3. hodinu.

Těšíme se na vás!

více info - PLAKÁT

Výsledky voleb do Školské rady ZŠ Hanspaulka

výsledky (ke stažení ve formátu .pdf )
Dny geografie

Naše škola je zapojena do celorepublikové listopadové akce Dny geografie, která poukazuje na význam geografie v každodenním životě. V rámci této akce probíhá druhý ročník "klání" žáků v deskové hře Znáš svět? Tato hra vznikla jako závěrečná práce žákyně Markéty Chaloupecké ve školním roce 2014/15 a je vytvořena na míru ze zeměpisného učiva druhého stupně. Fotky z loňského klání mezi žáky 8. a 9. tříd jsou zde.Příprava na DODPřírodovědné praktikum

Lékař stromů" (datel černý) v přírodovědném praktiku.
PRAŽSKÝ GLÓBUS

Na konci října proběhlo školní kolo zeměpisné soutěže Pražský glóbus, do celopražského kola postupují žáci z prvních míst, držme jim pěsti.

kategorie A (6. + 7. třídy)
1. místo: Tadeáš Vylita
2. místo: Ester Sršňová
3. místo: Hugo Jinek

kategorie B (8. + 9. třídy)
1. místo: Štěpánka Brůhová
2. místo: Marek Pospíšil
3. místo: Kateřina Mathauserová


Podzimní bazar

V sobotu 4.11.2017 se konal tradiční Podzimní bazar. Na akci měl Klub rodičů svou „kavárnu“, kde jsme prodávali vlastní a rodiči donesené dobroty, a letos poprvé jsme měli i Klubové vetešnictví. Akce se pěkně povedla, přišlo hodně návštěvníků, domácí dobroty z kavárny rychle mizely, stejně jako skvělá bramborová polévka. Celkový výtěžek je 16.254,- Kč, složený z tržeb za pronájem stolů, z vetešnictví a z kavárny. Děkujeme všem organizátorům, pomocníkům, rodinám, které přinesly domácí dobroty, a také všem návštěvníkům!

Během třídních schůzek v úterý 7.11.
se budou konat volby do Školské rady.
Rodiče budou vybírat dva z pěti kandidátů pro následující tříleté období.

kandidáti do Školské rady

Podzim v družiněNeviditelná vstava, 7.B

Žáci 7.B navštívili „Neviditelnou výstavu“, na které si mohli vyzkoušet, jak samozřejmé věci a činnosti nejsou vlastně až tak samozřejmé, když člověk nevidí. Součástí prohlídky byla, mimo jiné, i ukázka deskových her a různých pomůcek pro nevidomé. Nechyběla ani sladká tečka pro ty, kteří dokázali potmě zaplatit.


V rámci Týdne knihoven a Dne jazyků

se ve středu 4.10.2017 uskutečnilo divadelní představení pro žáky 1. stupně Jackie and the Giant a The Alien Grammar Show a v pátek 6.10.2017 pro žáky 2. stupně představení Murder at Wimbledon a Frank Novotny and the Present Perfect

Ve spolupráci s učiteli jazyků a žáky 9. tříd byly vystaveny úkoly a hádanky pro ostatní žáky. Divadlo i hádanky se dětem líbily.


Klub rodičů vás zve na tradiční Podzimní bazar.

4. listopadu 2017, 9-12 hod

Můžete výhodně prodat, nakoupit
nebo si užít výborné občerstvení...

více info - PLAKÁT

Co bude dál?

Ohlédnutí za besedou.

Studentské volby 2017 na naší školePamátník Vojna u Příbrami6. třídy v Historyparku


SES 6.C

Ohlédnutí za květnovým výjezdem 6.C na zážitkový kurz.


Přesazování muškátů žáky 6.A


V rámci programu Podvečery v lavicích
vás zveme na setkání s dětským psychologem
PhDr. Václavem Mertinem
v úterý 24.10. od 17 hodin ve školní knihovně.


Hrdličkovo muzeum člověka s 8. ročníky

Workshop anatomie a evoluce člověka.


Vaření 6.tříd

Žáci 6.A a 6.B mají za sebou první hodiny vaření, během kterých připravili pizzu a také výborné studené i teplé předkrmy, na kterých si všichni pochutnali.


Fyzika 7.A

Sedmáci zjišťovali, které ze tří autíček se pohybuje rovnoměrným pohybem.6.A na workshopu a exkurzi v NTK (#codeEU)

V rámci akce Europe Code Week 2017 si v pátek 13.10. žáci 6.A vyzkoušeli během workshopu kreslení v aplikaci Google SketchUp jaké je to být návrhářem budov. 

Následně při exkurzi v Národní technické knihovně se osvědčili nejen jako pozorní posluchači výkladu o knihovně ale také jako zdatní hledači exemplářů z bohatého knihovního fondu NTK.


Daktyloskopie


Co bude dál?
Beseda s vyučujícími a studenty ze středních škol a s našimi deváťáky či osmáky a jejich rodiči o možnostech budoucího studia proběhne v úterý 17.10. od 17,30 hod. ve školní jídelně.


Zážitkový SES kurz
7. tříd na Lipnici
Zážitkový SES kurz 6. tříd

Na začátku školního roku žáci vyjeli na zážitkový kurz do Lhotky u Mělníka.


Šárecký okruh

V sobotu 9. září jsme se sešli na již tradičním Šáreckém okruhu.

Zájezd do Anglie - Northampton
Veškeré aktuální informace můžete sledovat prostřednictvím blogu na adrese: anglie2017.blogspot.comSrdečně vás zveme na na
tradiční "pochod pro děti i dospělé" na začátku školního roku - ŠÁRECKÝ OKRUH
- tentokrát na téma "sport".
  • KDY: v sobotu 9. září 2017
  • TRASA: 7 km, oblast Hanspaulky, Horní a Dolní Šárky

  • START: Březový hájek v Soborské ulici vedle zahrádek poblíž cesty na Zlatnici, zápis v době od 8:30 do 9:30
  • CÍL: tamtéž

  • DOPORUČUJEME: sportovní oděv a obuv. Trasa není vhodná pro kočárky!

Milé děti, vážení rodiče, 

školní rok 2017/2018 začíná v pondělí 4.září v 8 hodin. V tento den je vchod z ulice Na Čihadle určen pouze pro prvňáčky a jejich rodiče, všichni ostatní půjdou hlavním vchodem. 

Vyučování trvá jednu hodinu, děti přivítá školní družina i jídelna.

Školní rok 2017/2018 je za dveřmi... (ke stažení ve formátu .pdf )
Poslední zvonění

Všichni jsme se před prázdninami loučili, ale nejvíc naši deváťáci. byla to velkolepá show, tak jak se na tuto příležitost patří...

Ohlédnutí za akademií a Hanspaulským festivalem

Školní akademie a Hanspaulský festival, již tradičně pod zámečkem, přinesly velkou zábavu, skvělé výkony dětí i dospělých. Na dobrovolném vstupném jsme vybrali 19430,- Kč a hned jsme je předali ZŠ speciální v Rooseweltově ulici.