plán akcí na tento měsíc

Hanspaulský festival

Festival se tentokrát rozjel pomaleji, ale s Michalem Prokopem se vrátili z Letné i mnozí fanoušci a opět to byl krásný večer plný dobré hudby, sousedského setkání a zábavy. Dobročinná tombola vynesla pro Základní školu speciální 16 466 Kč. Příští rok nás čeká již dvacátý ročník!

Fotografie Jiří Rolínek.

více info
Školní akademie

Již tradičně patří poslední neděle školního roku akademii a Hanspaulskému festivalu. Program akademie byl opět bohatý a velký dík patří všem vystupujícím i těm, kteří se na přípravě i průběhu podíleli. Na pódiu se střídala vystoupení hudební, taneční, pěvecká, sportovní i dramatická. Diváci se bavili a drželi všem palce. Bylo to milé zakončení školního roku!

Fotografie Jiří Rolínek.

více info

Písnička, kterou učitelé nazpívali ve studiu KlenkaSound, s.r.o.

Naše škola (ve formátu .mp3)
Knihy ze školní knihovny je nutno vrátit
nejpozději v pondělí 24. června.
Technika není nuda

Žáci 7. ročníku navštívili Střední školu elektrotechniky a strojírenství.

více info

Upozorňujeme na změnu programu Hanspaulského hudebního festivalu. Místo kapely Bluesberry vystoupí skupina Bolesti. Ke změně došlo kvůli vážné nehodě frontmana kapely Petara Introviče. Ostatní program festivalu i přes časovou kolizi s demonstrací na Letné zůstává nezměněný, všechny kapely nakonec potvrdily účast. Těšíme se na vás na Hanspaulce. Petarovi držíme všechny palce.

Hanspaulský festival

Devatenáctý ročník Hanspaulského festivalu se bude konat v neděli 23. června tradičně na louce pod Hanspaulským zámečkem od 16:30 hod.

Program s pracovním názvem Hlasy léta přivádí na pódium skupiny DUNDUN, BLUESBERRY, ŠVIHADLO. Stálým bodem programu je skupina Wooden Shoes a na závěr vystoupí Michal Prokop a Framus Five.

Vstupné na festival je dobrovolné, jeho výtěžek věnujeme každoročně Základní škole speciální a praktické škole v Rooseweltově ulici. Lákavou součástí programu je i tombola, občerstvení a dřevěný koutek pro děti.

Hanspaulský festival pořádá ZŠ Hanspaulka ve spolupráci se spolkem Hanspaulka za významné podpory MČ Praha 6.

plakát
Mezinárodní den dětí

31. 5. se na naší škole konaly oslavy Mezinárodního dne dětí. Pro děti z prvního stupně si naši osmáci připravili různé úkoly, za jejichž splnění děti dostávaly naše platidlo – sušáky. Ty pak mohly proměnit na hodnotné ceny v tombole či ve stánku s odměnami. Na školním dvoře to vřelo. Výkony žáčků v rozličných disciplínách byly úctyhodné, odměny se dětem moc líbily, a na závěr dokonce i pršely bonbóny!!! Všem vítězům v tombole gratulujeme a těšíme se na příští rok.

více info
Mobilní planetárium ve škole

více info

Staňte se Hanspaulskou hvězdou,
pořiďte si originální trička!

Trika v prodeji v sekretariátu ZŠ Hanspaulka
Dámské S-XL ,Unisex S-XL ,Dětské 108 – 164

více info
Kampaň: MĚNÍM STYL – JSEM OFF

Rozhodni se dobrovolně, jakou výzvu si vybereš pro svůj běžný školní nebo mimoškolní život v oblasti digitálních zařízení. Své rozhodnutí napiš čitelně na lísteček a ten předej třídnímu učiteli. Po splnění ho společně nalepíte na plachtu s logem kampaně ve vstupní hale.

Audiospoty v MP3: spot I I spot II

S roční pauzou se naše děti opět rozjedou
do Itálie.

Pokud chcete sledovat, jak se jim vede,
tak máte možnost.
http://itzsha.blogspot.com/
12. ročník Hanspaulského plesu

Klub přátel zve již po dvanácté všechny rodiče
a jejich přátele na Hanspaulský benefiční ples
na téma Hollywoodský chodník slávy.

Podrobnosti najdete na plakátu.

info - plakát
XII. ročník fotbalového turnaje tříd
Hanspaul CUP proběhl 27. května 2019.

více info
Studentské volby
do Evropského parlamentu 2019

více info
Divadlo

Žákyně 8.A připravily pro šesťáky interaktivní divadlo fórum.

více info
Seznam přijatých žáků do 1.třídy 2019/2020
Chcete pro děti za vysvědčení knihu?
Pokud si vyberete z katalogů čtenářských klubů nakladatelství Albatros
a Fragment, které děti dostaly, první část objednávek odesílám
16. května, další objednávky nejpozději do 21. května.


L. Čumplová, školní knihovna
Změna ředitelského volna

Ředitelské volno je přesunuto na
čtvrtek 9. května a pátek 10. května.
Pohár Věry Čáslavské - Přespolní běh

Hned po Velikonocích se třináct žáků 2. stupně zúčastnilo Nebušického běhu. Letos se konal již po dvaadvacáté a pro děti z naší školy byl poměrně úspěšný. Všichni tři chlapci, závodící za starší žáky, se umístili v první desítce, Štěpán Michal z 8. A byl dokonce na 3. místě. Krásné 6. místo vybojovala v kategorii starších žákyň Eva Antošová, také z 8. A.

V kategorii mladších žákyň doběhla na 5. místě Aneta Kanzelsbergerová ze 7. A, a to v konkurenci 65 závodnic.

Na akci se sešla dobrá parta dětí, které se navzájem dokázaly vyhecovat k co nejlepším výkonům a den si náležitě užily.

info
Barevný týden pro Zemi
Pojďte s námi myslet tento týden na Zemi.

modré úterý - myslíme na vodu
žlutá středa - myslíme na plasty
červený čtvrtek - myslíme na energii
zelený pátek - myslíme na naše okolí

info
VZTAHY A SOCIÁLNÍ SÍTĚ - přednáška pro rodiče

V úterý 23. dubna od 17: 30 hod se uskuteční přednáška Ing. Petra Šmída, DiS. na téma „Vztahy a sociální sítě“. Petr Šmíd je ředitelem organizace Portus Prachatice, o.p.s. a působí dlouhou dobu v oblasti primární prevence (školní metodik prevence a výchovný poradce na SŠ, poskytovatel primární prevence v pozici odborného garanta a lektora programů certifikované primární prevence).

HanspaulCUP XVII

Zveme Vás na přátelský fotbalový turnaj tříd,
smíšených týmů dětí i dospělých,

v sobotu 27. dubna 2019

POZVÁNKA I fotky z minulých ročníků
Osmáci navštívili
Poslaneckou sněmovnu a
Senát Parlamentu ČR.


info

Natáčení přírodopisného dokumentu

Žáci šestého ročníku natáčeli v rámci přírodopisných praktik dokument o ptácích. Osvojovali si tak sociální a komunikační dovednosti, zároveň pracovali s různými zdroji k vyhledávání informací.

více info

Lapbooky v hodinách přírodopisu a fyziky

Žáci 7. a 8. ročníku v hodinách přírodopisu a fyziky tvořili lapboooky - jedná se o poměrně novou metodu, o tzv. interaktivní encyklopedii, knihu či sešit, který tvoří sami žáci. Do lapbooku se vejde mnoho zajímavých informací a zápisků. Žáci si během stříhání, lepení a hledání zajímavostí dané učivo nenásilnou formou osvojují, pracují s různými zdroji (on internetových po knižní). Výstupem bude také sebehodnocení samotné práce a oceňování ostatními.

více info
Nový katalog školní knihovny

Klub rodičů zaplatil školní knihovně vyšší verzi knihovního SW
a díky tomu již opět můžete vyhledávat v katalogu školní knihovny.

Vstup je na dolní liště webové stránky.
Novinkou je, že po otevření se vám objeví nové knihy i s obálkou.

Pokud si chcete knihy rezervovat, musíte v knihovně získat PIN
pro zpřístupnění služeb webového katalogu.

Kontakt na knihovnu: knihovna@zshanspaulka.cz
 


Pěší hodina slohu

Ve středu 27. března se žáci 9. B vydali do dejvických ulic. Šlo o vlastivědnou vycházku v rámci slohového tématu „Výklad“. Každý se na chvíli stal turistickým průvodcem a seznámil své spolužáky s vybraným místem. První zastávku jsme absolvovali hned před vstupem do naší školy a díky Aničce jsme se dozvěděli, jak se budova postupně rozrůstala až do dnešní podoby. Dále jsme pokračovali k vile Lídy Baarové, dozvěděli se něco o stadionu Kotlářka, prohlédli si lavičku Václava Havla. Pěší cestu zpět nám zpestřil výklad o historii autobusové linky 131, zašli jsme na hřbitov a ke kostelíku U Matěje, kde je pohřben např. maršál RAF Karel Janoušek. Že lze výklad pojmout i s humorem nám dokázaly dívky, které zpracovaly příběh kočky Patricie. Ta byla kdysi jako kotě nalezena, zachráněna a převezena do jedné hanspaulské domácnosti. Poslední zastávkou byl Hanspaulský zámeček, u něhož již bylo znát celkové vyčerpání všech účastníků, takže většina konstatovala, že další hodinu slohu opět raději absolvuje vsedě v lavicích učebny.

více info
POZVÁNKA NA ZÁPIS

Zápis do 1. tříd proběhne ve dnech 2. - 3. dubna 2019 od 14 - 18 hodin.

K zápisu přicházejte vchodem z ulice Na Čihadle, nezáleží na pořadí. Pokud přijde najednou více zájemců, dostanou pořadová čísla a bude připravena třída, kde je možné počkat. Děti zabaví naši osmáci a rodiče si mohou mezitím vyplnit potřebné formuláře.

Všechny formuláře jsou na tomto webu v sekci Dokumenty - "Pro prvňáčky".

Aby našim budoucím prvňáčkům čas k zápisu rychleji utekl, mohou si vystřihnout a vybarvit omalovánku.

Těšíme se na vás!

pozvánka I omalovánka

MATEMATIKA V 6.B V ANGLIČTINĚ

Žáci 6.B zažili minulý týden neobvyklou hodinu matematiky. Zkoušeli své znalosti vyjadřit také v angličtině. Hodina se líbila, děti byly velmi aktivní.

více info

Příběhy našich sousedů 2019

I v tomto školním roce se vybraní žáci z 8.ročníku zúčastnili půlročního projektu Příběhy našich sousedů. Jejich výstupy můžete vidět na této adrese.

Fotografie ze závěrečné prezentace jsou dílem Barbory Žentelové.

více info

Olympiáda AJ

V únoru proběhla olympiáda v anglickém jazyce na druhém stupni. V kategorii IIA zvítězil Viktor Vesselinov. V kategorii IA zvítězil Damien Dejanovski.

Vítězům blahopřejeme.

více info
Přihlášky na střední školu

Agendu týkající se přihlášek na šestiletá gymnázia a přihlášek pro žáky 9. tříd vyřizuje Ludmila Bílková, kontaktujte ji mailem: ludmila.bilkova@zshanspaulka.cz

Agendu týkající se přihlášek na osmiletá gymnázia vyřizují třídní učitelé stávajících 5. tříd.


Projektový den - první pomoc (7.B)

Žáci 7.B si v rámci projektového dne osvojili základy první pomoci v praxi, kdy si měli možnost vyzkoušet provádění resuscitace. Dále byli seznámeni s ošetřením v případě krvácení a popálenin. V závěru dne dostali k vyplnění pracovní list, který byl zaměřen na shrnutí získaných znalostí této problematiky.

více info

Biologická olympiáda - druhý stupeň

V únoru se někteří žáci druhého stupně zúčastnili školního kola biologické olympiády. To bylo určeno pro zájemce, kteří si chtěli rozšířit obzory v rámci problematiky buňky, příjmu a výdeje látek, dýchání, trávení u rostlin a živočichů. Součástí olympiády byl test, poznávačka organismů a praktická část. První tři nejúspěšnější žáci z každé kategorie (pro 6. a 7. ročníky a pro 8. a 9. ročníky) postupují do okresního kola.

Gratulujeme vítězům a děkujeme všem, kteří měli odvahu a chuť se do toho pustit, byť byla problematika a náplň této soutěže náročná.

více info

Zima ve školní družině je super!


více info

EKG

Hodiny výchovy ke zdraví byly zaměřeny na prevenci před nemocemi, přičemž žáci měli možnost si "na vlastní kůži" vyzkoušet i EKG - přístroj zaznamenávající aktivitu srdce.

více info

Lyžařský výcvik sedmáků

Žáci sedmých tříd se letos neplánovaně místo do Janských Lázní vydali na lyžařský výcvik do vesničky Končiny blízko Rokytnice nad Jizerou. Díky sněhové nadílce mohly děti každý den sjezdovat, dvakrát dokonce i večer. Nadšenci vyrazili na výlet na běžkách a všichni se zapojili do sněhových hrátek, stavění soch a koulování. Pobyt byl zakončen závodem týmů ve slalomu a večerním programem plným zábavy.

více info

Pozorování organismů

V hodinách přírodopisu žáci pozorovali různé organismy, přičemž jejich úkolem bylo vytvořit tzv. "živý preparát".

více info
Setkání ohledně postupu v přijímacím řízení na SŠ Co bude dál? II

Informační schůzka pro rodiče a žáky 9. tříd
se uskuteční v úterý 15. 1. od 17,30 hod. v učebně č. 1.

7.B v JumpParku

Poslední školní den roku 2018 si třída 7.B užila v JumpParku. Po důkladné rozcvičce si děti zaskákaly na trampolínách, zahrály si na nich vybíjenou a některé dokonce předvedly své gymnastické dovednosti.

více info
Ježíškova vnoučata

Iděti z 1.stupně se zapojily do výzvy Ježíškova vnoučata a vyráběly přáníčka pro seniory. Celkem jich naši žáci zaslali do Českého rozhlasu asi 500. To budou veselejší Vánoce....

více info
Ze školních
chodeb a nástěnek


více info
Druhý projektový den

V pondělí 10.12. proběhl ve škole druhý projektový den. Děti sbíraly zkušenosti v mnoha oblastech - byl tu pan záchranář, proběhla instruktáž, jak si správně čistit zuby, v chemické laboratoři děti zkoumaly vodu. Žáci šestého ročníku se učili vytvářet prezentace v různých prostředích a sedmáci byli opět na hasičské stanici na Petřinách a osmáci zpracovávali v angličtině dějiny Anglie.

více info
Rybova Česká mše vánoční

V pátek 7. prosince navštívila 6.A koncert Rybovy České mše vánoční v podání studentů SOŠ a Gymnázia Evropská v Husově sboru v Dejvicích. Výkon studentů byl úchvatný a důstojně umocnil blížící se příchod Vánoc.

více info
Promítání filmu - pro žáky druhého stupně

Chtěla bych vás pozvat na promítání filmu "My děti ze stanice Zoo".  Promítání se uskuteční dne​ 10.12.2018  od 16:00  v učebně č.5.

Praktická část závěrečné práce žákyně 9.B Kristýny Steklé.

více info
Advent ve školní družině


více info
Mikuláš

A školou prošel Mikuláš...

více info
Ježíškova vnoučata

Děti se šestého a sedmého ročníku se zapojily do akce Českého rozhlasu a v rámci projektu Ježíškova vnoučata vytvářely vánoční přání pro seniory.

více info
Miniházená

Dne 23.11. naši žáci prvního stupně vyhráli turnaj v miniházené. Po velmi kvalitním a obětavém výkonu porazili všechny týmy. Zúčastněným děkujeme za úspěšnou reprezentaci a gratulujeme k vítězství!

více info
Závěrečné práce žáků 9. ročníku - výuka

Jedním z cílů závěrečné práce některých žáků 9. ročníku bylo v rámci přírodopisu či výchovy ke zdraví připravit plán výuky a zrealizovat ho v šestém či sedmém ročníku. Jejich výuka se věnovala těmto tématům: mimetické jevy v přírodě, poruchy příjmu potravy a ohrožené druhy živočichů.

Všechny tři žákyně provedly pečlivou přípravu a dle zpětné vazby, kterou dostaly od žáků, lze zhodnotit, že hodiny byly poutavé a přínosné.

více info
více info
Softball v hodině TV 8.A


více info
Softball v hodině TV 8.A


více info
Den otevřených dveří


více info
Výstava Paměť národa na Letné


více info
Cizí jazyky hravě

Dne 21. listopadu se žákyně naší školy, studující francouzský jazyk, zúčastnily nesoutěžní přehlídky „Cizí jazyky hravě“, kterou zorganizovala Základní škola náměstí Svobody. Jako tým musely dívky absolvovat několik disciplín, kde mimo jiné předvedly i své pěvecké a herecké schopnosti, a to vše ve francouzštině. Za jejich snahu a krásné výkony byly oceněny nejen potleskem, ale dostaly i věcné ceny, které se jim budou hodit do další výuky.

více info
Srdečně vás zveme na

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

ve čtvrtek 22. listopadu 2018, 16-18 hod
,
na téma ČESKOSLOVENSKÉ STOLETÍ.


více info - PLAKÁT
Klub rodičů vás zve na tradiční Podzimní bazar,
v sobotu 10. listopadu 2018, 9-12 hod


Můžete výhodně prodat, nakoupit
nebo si užít výborné občerstvení...

více info - PLAKÁT
Písařská dílna 7.A

Impresionismus 9.B

Výtvarná dílna v 9.ročníku na téma impresionismus.

Konchologická praktika s šestými ročníky
aneb určování schránek měkkýšů

V posledních 14 dnech navštívili žáci přírodovědného praktika workshop na Přírodovědecké fakultě, kde se se seznámili s běžnými druhy českých plžů a mlžů. Dozvěděli se, jaké jsou rozdíly mezi lasturou a ulitou a určovali jednotlivé druhy měkkýšů dle jejich schránky.

Inscenace sluneční soustavy v 9.B

Žáci 9.B zpracovávali informace o jednotlivých planetách sluneční soustavy, kdy závěrečným výstupem byla inscenace planet obíhajících okolo Slunce.

více info
Co bude dál? I

Beseda s vyučujícími a studenty ze středních škol a s našimi deváťáky či osmáky a jejich rodiči o možnostech budoucího studia proběhne v úterý 23.10. od 17,30 hod. ve školní jídelně.

více info
6.A v Národní technické knihovně

Dne 18.10. 2018 navštívila 6.A v Národní technické knihovně v Dejvicích programovací workshop v rámci iniciativy codeweek.eu. Děti se zúčastnily  programovacího workshopu SkechUp. Své vytvory si mohly uložit  na USB flashku,  kterou dostaly jako dárek.  Po přestávce se vydaly na technicky  zaměřenou exkurzi po knihovně.

více info
Pracovní činnosti - předkrm

Pracovní činnosti v šestém ročníku. Děti připravovaly předkrm.

více info
Bankéři do škol

Beseda s vyučujícími a studenty ze středních škol a s našimi deváťáky či osmáky a jejich rodiči o možnostech budoucího studia proběhne v úterý 23.10. od 17,30 hod. ve školní jídelně.

více info

Výlet do Anglie 2018

Naše děti 7. – 9. tříd se zúčastnily jazykově poznávacího výletu do Anglie, tentokrát do města Yorku a jeho okolí. Každé dopoledne probíhala výuka angličtiny v místní jazykové škole, odpoledne žáci navštívili zajímavá historická místa a muzea. Program byl velmi nabitý. Ve městě York jsme viděli nově zrekonstruované Vikingské muzeum, Národní železniční muzeum, středověké uličky a hradby města. Vlakem taženým parní lokomotivou jsme projeli národním parkem North York Moors do malebné rybářské osady Whitby, kde se nachází romantické rozvaliny kláštera Whitby Abbey. Velký úspěch měla unikátní hornická osada Beamish. Další výlet na pobřeží nás zavedl do Scarborough, nejstaršího lázeňského města v zemi, které proslulo již za vlády královny Viktorie. Při zpáteční cestě jsme navštívili Londýn, svezli jsme se na London Eye, prošli jsme se historickým centrem a projeli jsme se lodí po Temži. Výlet byl vydařený i přes jednodenní nepřízeň anglického počasí.

více info
Projektový den

9.10. 2018 proběhl první projektový den v tomto školním roce. Deváťáci se zúčastnili výjezdu do památníku Vojna u Příbrami, sedmáci zašli na hasičskou stanici na Petřinách a ostatní žáci plnili různé projekty ve škole.

více info
Podzim v družiněvíce info
Den jazyků

V prvním říjnovém týdnu se ve škole uskutečnil den jazyků. Děti na chodbách luštily křížovku v cizích jazycích a také se zúčastnily divadelního předstvení v angličtině.

více info
6. A a 6.B v History Parku

Podzim se již přihlásil v plné síle a šesťáci vyrazili v pondělí 1. 10. 2018 za poznáním do History parku Ledčice nedaleko od Řípu. Zde si na vlastní kůži vyzkoušeli práci archeologa v terénu – odkrývali hrobová naleziště. Dále si v roli experimentálního archeologa vyzkoušeli, jak lidé v pravěku opracovávali kámen, zpracovávali obilí či vyráběli keramiku. Nejvíce je zajímala práce s „pohyblivou mapou“, pískem, který pomocí počítačové animace umožňoval vyrábět geografické modely krajiny.

více info
SES 7.A a 7.B Jesenice

V prvním říjnovém týdnu jsme se zúčastnili zážitkového kurzu v Jesenici u Rakovníka.

více info
Poznáváme přírodu
(aktivity v přírodovědných praktikách)


více info
Osmáci v lanovém centruvíce info
Atletický trojboj

Žáci 6. až 9. tříd se 13. září zúčastnili školního kola atletických závodů. Soutěžilo se ve třech disciplínách: vrhu medicimbalem, skoku dalekém a běhu na 50m. Počasí nám přálo, děti si atletický den užily a my učitelé jsme ocenili pěkné sportovní výkony. 

více info
SES - 6.B

Hned po zahájení školního roku vyrazily šesté třídy na svůj první zážitkový kurz. Jak je i z fotografií znát, různorodé aktivity si žáci užívali i zažívali. Počasí nám všem přálo.

více info
SES - 6.A


více info
Anglie 2019

V pondělí ráno jsme šťastně dojeli do Yorku. Po dlouhé noci jsme se všichni těšili na trochu pohybu. Prošli jsme si městské hradby, navštívili York Castle museum, Jorvik museum a železniční museum. Večer jsme se navečeřeli v rodinách a šli brzy spát, protože je pro nás zítra připravený další nabitý program. Už se těšíme...

více info
Zpráva z knihovny

Objednávky knih z knižních klubů odevzdejte, prosím, do školní knihovny do  čtvrtka 20. 9 do 17 hodin. Knihy objednané později, také objednám, ale přijdou až v říjnu.plakát
ŠÁRECKÝ OKRUH

Jako každý rok, tak i letos zveme všechny děti i zájemce všeho věku na tradiční pochod Šárecký okruh.

Milé děti, vážení rodiče,

školní rok 2018/2019 začíná 3.září v osm hodin. Tento den je vchod z ulice Na Čihadle určen pouze pro prvňáčky a jejich rodiče. Všichni ostatní použijí hlavní vchod z ulice Sušická.

První školní den trvá vyučování jednu hodinu, s dětmi počítá školní družina i školní jídelna.
Rozřazení dětí do prvních tříd

Rozřazení dětí do prvních tříd. Vzhledem k opatření GDPR můžeme poskytnout veřejně pouze seznam dětí s číslem, které obdržely při zápisu. Seznam dětí ve třídách obdrželi rodiče mailem, případně je k nahlédnutí ve škole.

seznam dětí (ke stažení ve formátu .pdf )