plán akcí na tento měsíc

INFORMACE K ZÁPISU DO 1. TŘÍD NAJDETE
V DOKUMENTECH - PRO PRVŇÁČKY.

Pozor změna!
Rodiče předškoláků mohou navštívit
první dvě hodiny vyučování v úterý 10.března.

Ve stejný den je informační schůzka s rodiči
ve školní knihovně od 18 hodin.


Válečná literatura a knihy o holokaustu

HANSPAULŠTÍ ČTENÁŘI
(dříve Book club)
Pondělí 17.2.2020 19:00 - 20:00
Školní knihovna

Srdečně Vás zveme na další setkání nad knihami.
více info
Projektový den 9. tříd - ŠKODA Mladá Boleslav


více info
Pyžamový den - den pro správný spánek


více info
Vánoční ohlédnutí

Tradiční Vánoce v Praze 6 na pódiu v Šabachově parku se ani letos neobešly bez účasti žáků naší školy. V úterý 17. prosince přišlo děti podpořit mnoho rodičů. Obohacením letošního programu bylo vystoupení rodilých mluvčích - lektorek angličtiny, které spolu se sólisty z devátých tříd zazpívaly známou píseň Silent Night.

více info
Lyžařský výcvik sedmáků

Žáci sedmých tříd hned po vánočních prázdninách vyrazili na lyžařský výcvik do Janských Lázní. V první polovině pobytu jsme se radovali ze sněhové nadílky, díky které jsme se mohli vydat na sjezdovky na Černou horu, také jsme absolvovali dlouhý výlet na běžkách a děti postavily krásné sochy ze sněhu. Pak nám již počasí moc nepřálo, i přesto byl pro děti připraven pestrý program jak venku, tak také večer na chatě. Zážitků bylo mnoho, a to nejen těch sportovních.

více info

Jaké knihy nás výrazně ovlivnily?

HANSPAULŠTÍ ČTENÁŘI
(dříve Book club)
Pondělí 13.1.2020 19:00 - 20:00
Školní knihovna

Srdečně Vás zveme na další setkání nad knihami.
více info
Vánoce ve školní družině


více info
Páťáci zpívali seniorům

Ve čtvrtek 19. prosince navštívila 5. B  Domov pro seniory Elišky Purkyňové. Pod vedením paní učitelky Kláry Hnátové zazpívaly děti babičkám a dědečkům vánoční písně. Dojatí byli nejen diváci, ale i účinkující.

více info
Záhadný ostrov Sérevy

Prosincový projektový den byl v 6.C ve znamení kartografie. Žáci zpracovávali podle popisu mapu ostrova Sérevy. Podívejte se, jak se jim to povedlo.

více info
Mikuláš

Jak prozradil kalendář, 6. prosince chodil po chodbách naší školy Mikuláš a spolu se svým tradičním doprovodem - čerty a anděly - rozdával dětem to, co si zasloužily. Vlídné slovo měl pro šikovné žáky, pro zlobivce zase čertovský řetěz a pekelný pytel. Mikulášská parta nezapomněla ani na dětičky ve školce. Jsme rádi, že do pekla nakonec nikdo nezmizel. Můžeme se tedy těšit na Vánoce!

více info
PYŽAMOVÝ DEN – DEN PRO SPRÁVNÝ SPÁNEK

13. PROSINCE 2019 vypukne v naší škole PYŽAMOVÝ DEN, ve kterém chceme připomenout důležitost správného spánku pro náš spokojený život. Tuto akci pro vás připravil KRUH – žákovský parlament. Pokud chceš tuto akci podpořit, je to na tobě, jakým způsobem to uděláš. Můžeš přijít do školy v pyžamu nebo županu, vezmi si sebou svého plyšáka, polštář nebo peřinu … něco určitě vymyslíš.

více info
Co jsme četli na střední škole
a jak nás to ovlivnilo?

HANSPAULŠTÍ ČTENÁŘI
(dříve Book club)
Středa 11. 12. 2019 19:00 - 20:00
Školní knihovna

Srdečně Vás zveme na další setkání nad knihami.
více info
Návštěva ve školní družině 


více info
PŘÍBĚHY BEZPRÁVÍ
(Měsíc filmu na školách)
15. revoluční ročník


více info
Projektový den 9. tříd
Památník Vojna u Příbrami
(ukázky práce žáků)

více info
NEBUĎME MIMO – ZEMŠŤANÉ

Tak zněl letos název dne otevřených dveří. Dveře školy byly otevřené nejen v době vyučování, kdy se rodiče přišli podívat na práci svých dětí v hodinách, ale pokračovalo se i odpoledne od 16 do 18 hodin. Program byl bohatý.

Všichni návštěvníci se mohli přesvědčit, že žáci ZŠ Hanspaulka jsou náruživými Pozemšťany a mohli by hrdě přivítat mimozemské hosty. Jedním z poselství, které děti na DOD předávaly, byla touha více myslet na šetření přírodních zdrojů naší planety. Dále se vyrábělo, vzpomínalo, hrálo, zpívalo a jedlo a pilo v kavárnách, které tradičně připravují deváté ročníky.

Mnoho tříd a školní družina měly připraveny stánky s vlastními výrobky. Výtěžek z tohoto jarmarku bude věnován na projekt Adopce na dálku.

Na závěr jsme se všichni sešli před školou u Lípy republiky, kde jsme si zpěvem připomněli třicetileté výročí nabytí svobody. A kdo tu všechno byl? Prvňáci, druhách, třeťáci… Batolata i miminka. Maminky, tatínci, babičky, dědečci, strýčci i tetičky. Bývalí studenti i současní učitelé, i kolemjdoucí pejsek.

více info
Cizí jazyky hravě

Letos již podruhé se vybrané žákyně naší školy zúčastnily nesoutěžní přehlídky „Cizí jazyky hravě“. Ve francouzském jazyce nastudovaly několik básní a připravily si prezentaci o vánočních svátcích. Další disciplínou byla scénka na vybrané téma s využitím zadané slovní zásoby. Dramatizace se dívkám mimořádně povedla a porota je zaslouženě odměnila velkým potleskem. Všichni zúčastnění si odnesli nejen diplom, ale také věcné ceny a pomůcky, které se jim budou hodit do dalšího studia cizího jazyka.

více info
Zveme Vás na Den otevřených dveří ZŠ Hanspaulka,
který se koná ve čtvrtek 21.11.

První dvě hodiny můžete navštívit vyučování,
odpolední program začíná v 16 a končí v 18 hodin.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

více info

Žáky druhého stupně zvu na promítání filmu
KATKA
27/11/2019, v 16:15hod, učebna č.27.

Jedná se o praktickou část závěrečné práce žáka 9.A Martina Glance.

více info
Listopadové vzpomínání

Prvním významným dnem bylo datum 11.11.  - Den válečných veteránů. Již dříve, ve dnech 4. - 14. listopadu se naše škola přidala k celostátní sbírce společnosti Post Bellum, kde si děti, jejich rodiče i učitelé mohli zakoupením vlčího máku vzpomenout na válečné veterány a vzdát jim tím čest. Ve škole se prodalo na 100 květin a ještě byla poptávka po dalších. Stěna před kancelářemi se stala filmovým plátnem, na kterém ožívaly příběhy pamětníků válečných útrap.
 A hned následující týden jsme připomínali 30.výročí Sametové revoluce. Děti si opět mohly prohlédnout autentické záběry těch dnů a jejich účastníků. V pátek 15. listopadu jsme se sešli u naší lípy, kterou jsme zasadili vloni při příležitosti 100. výročí založení Československa a zazpívali jsme si Náměšť a hymnu. Budeme rádi, když si naše děti budou toto významné výročí pamatovat…

více info
Hanspaulští čtenáři (dříve Book Club)

Srdečně Vás zveme na další setkání nad knihami pro rodiče, středa 13. 11. 2019, 19:00-20:00 ve školní knihovně. Tentokrát na téma: Co jsme četli na základní škole a jak nás to ovlivnilo?

více info

Vážení rodiče,

dovolte mi, abych Vám oznámila, že se učitelé ZŠ Hanspaulka a vychovatelky školní družiny rozhodli vstoupit ve středu 6.11.2019 do stávky.

Stávka se netýká mateřské školy Kohoutek  a školní jídelny. Děti mají obědy přihlášené, pokud je chcete odhlásit, učiňte tak nejpozději zítra, úterý 5.11.2019 do 14 hodin - on line, telefonicky nebo přes děti. Obědy se budou ve středu  vydávat od 11:30 do 13 hodin.

Omlouváme se za problémy, které Vám tak vzniknou.

S pozdravem
   Ing.Marie Pojerová, Ředitelka ZŠ Hanspaulka a MŠ Kohoutek

V Praze dne 4.11.2019.
Zážitkový kurz SES 7
v Jesenici


více info
Ledčice - History park, 6.ročníky

V průběhu října se žáci šestých ročníků vydali na exkurzi do History parku v Ledčicích. Vyzkoušeli si práci archeologů i experimentální archeologii...

více info
Výtvarná výchova 5.B

Páťáci pracovali s temperami. Míchali odstíny a vytvořili díla s halloweenskou atmosférou.

více info
Co bude dál?

V úterý 22.10. se na naší škole uskutečnila tradiční akce pro žáky 8.a 9.tříd a jejich rodiče s názvem Co bude dál? Svou školu představit a na otázky odpovědět přišli učitelé z různých typů škol a také naši absolventi.

více info
Divadlo Fórum v pátých třídách

představení "Jsi nula" o kyberšikaně

více info
Den IZS na ZŠ Hanspaulka

V pátek 4. října se na naší škole uskutečnil Den Integrovaného záchranného systému (IZS). Na žáky 1. i 2. stupně čekal bohatý program připravený ve spolupráci s Prahou 6, Magistrátem hlavního města Prahy, jednotlivých složek IZS a dalších specialistů.

Na jednotlivých stanovištích uvnitř a vně školy měly děti možnost seznámit se s vybavením a prací hasičů, státní i městské policie, armády ČR a celní správy. Získaly také cenné informace o bezpečném chování na internetu, o pravidlech silničního provozu a si vyslechly si vyprávění veteránů o účasti československých a českých vojáků v zahraničních vojenských misích.

více info
Robotický projektový den v 6.C

První skupina šesťáků si letos v rámci podzimního projektového dne vyzkoušela, jaké je to být konstruktérem a programátorem robotů. Náplní jednoho z inovovaných projektových dnů byla stavba, algoritmizace a programování robotických modelů s využitím sad Lego WeDo 2.0 a materiálů z projektu PRIM (imysleni a wedo2).

více info
Ve družině se nikdo nenudí


více info
Ekotýmy opět v akci

V letošním roce se opět vydáváme "do boje" s plasty a odpady. Každý pátek probíhá třídění a odnos odpadu, na kterém se podílejí naše ekotýmy. Děkujeme jim za to.

Na celkovém omezení spotřeby a správném třídění se pojďme podílet všichni!

A připomeňme si loňský barevný týden pro Zemi.

více info
Jak sportuje Evropa - projektový den v 7.B

Sedmáci si v rámci projektového dne vyzkoušeli sporty, které se v Čechách běžně nepraktikují, a přitom jsou jinde v Evropě velmi populární. Seznámili se s jejich původem a hlavně pravidly, aby se tak pokusili vyvolat o ně větší zájem i u nás.

více info

Podzimní bazar 2019

9. listopadu 2019, 9 – 12 hod
školní jídelna

Informace pro prodávající a nakupující
plakát
Co bude dál...?
Tradiční beseda s pedagogy a žáky středních škol.

22. října 2019 od 17:30
ve školní jídelně ZŠ Hanspaulka

více info
Pozvánka na Book club aneb setkání knihomolů pro rodiče,
pondělí 14. 10. 2019, 19:00-20:00, školní knihovna.

Bližsí informace k akci zde.

Pracovní činnosti v 6.C
Cooking in English!


více info
Opět po roce vyrážíme do Anglie
Sledujte nás na tomto webu.
V části webu Nabízíme/kroužky naleznete
přehled všech nabízených kroužků v roce 2019/20.
Projekt Lezení do škol

V termínu 16.9. až 30.9.2019 se na naší škole koná projekt Lezení do škol pořádaný spolkem České sportovní lezení.

V rámci tohoto projektu byla naší škole zapůjčena mobilní lezecká stěna. Stěnu mohou děti a učitelé využívat nejen v hodinách tělocviku.

Projekt je realizován s finanční podporou Městské části Praha 6.

Dnešní den se s možnostmi využití stěny a bezpečností seznámili učitelé. Stěna je umístěna u vchodu z ulice Na Čihadle.

Bez pedagogického dozoru je vstup na vlastní nebezpečí, jak informují instalované tabulky.

více info
Šárecký okruh

V sobotu 7.9. se konal již 28.ročník oblíbeného Šáreckého okruhu. Předpověď počasí nebyla příznivá a opravdu občas zapršelo, ale přesto jsme na startu uvítali 118 dětí a 85 dospělých. Všichni plnili úkoly na osmi stanovištích s tématy "Přísloví", nechybělo stanoviště s hasiči (nehas, co tě nepálí), nebo překonávání výškových rozdílů pomocí lana.

V cíli obdržel každý dětský účastník medaili a malé občerstvení. Zatímco děti sledovaly divadlo, rodiče si povídali a odpočívali, bylo to prima zakončení celé akce. Děkujeme společnostem Globus a Ondrášovka za podporu Šáreckého okruhu.

více info
Naše škola je zapojena
v celorepublikové síti organizace Post bellum.


ANGLIČTINA PRO VŠECHNY – ENGLISH FOR ALL

Ve školním roce 2019/20 zahajujeme projekt "Angličtina pro všechny", který všem žákům poskytne rozšířenou dopolední výuku angličtiny s rodilými mluvčími.

Všichni, kteří projekt podpořili sponzorským darem, mohou požádat o potvrzení o poskytnutí daru. Dokument ke stažení i postup podání žádosti naleznete zde.

Transparentní účet projektu "Angličtina pro všechny"
- účet: 115-9962520227/0100
- variabilní symbol: "jméno dárce"

Přejeme všem dětem, rodičům a učitelům
krásný školní rok 2019/2020!
plakát

Akce se koná
s podporou
MČ Praha 6

ŠÁRECKÝ OKRUH

Zveme vás na oblíbený Šárecký okruh, jeho 28.ročník. Opět půjdete po kopcích nahoru a dolů, budete plnit úkoly na stanovištích, tentokrát s tématem Přísloví. V cíli dostanete medaili a malé občerstvení.

Přijďte, děti, rodiče i jednotlivci, těšíme se na vás!

  • KDY: v sobotu 7. září 2019
  • TRASA: 7 km, oblast Hanspaulky, Horní a Dolní Šárky

  • START: Březový hájek v Soborské ulici vedle zahrádek poblíž cesty na Zlatnici,
    zápis v době od 8:30 do 9:30
  • CÍL: tamtéž

  • DOPORUČUJEME: sportovní oděv a obuv. Trasa není vhodná pro kočárky!
HŠP- HANSPAULSKÝ ŠKOLNÍ POHÁR

I v letošním školním roce budou třídy 2. stupně bojovat o putovní školní pohár. V posledním ročníku se soutěžilo v devíti tradičních i netradičních sportovních disciplínách. Nejvíce bodů se povedlo získat 8.A, která se stala absolutním vítězem, druhé místo patřilo 7.A a bronzovou příčku obsadila 8.C.

A kdo se stane dalším vítězem?

více info
Výtvarné práce dětí v rámci programu Erasmus+

Společným tématem prací je motto EU: Jednotná v rozmanitosti / Unie dans la diversité.

více info
Bowlingová liga

Ve školním roce 2018/19 se děti z Hanspaulky zúčastnily školní bowlingové ligy. A v červnu si z pardubického celostátního finále odvezly vítězný pohár. Obstály tak v konkurenci mnohem starších dětí.

více info