Angličtina pro všechny

Angličtina pro všechny–English for all

Na naší škole učí ve školním roce 2023/2024 7 rodilých mluvčích, kteří se kromě výuky angličtiny podílejí i na výuce dalších předmětů metodou CLILu (Content and Language Integrated Learning, tj. obsahově a jazykově integrované učení). Hodiny s rodilým mluvčím umožňují dětem komunikovat v cizím jazyce nejen v rámci hodin angličtiny, pomáhají odbourat stud, který použití cizího jazyka doprovází, motivují děti k individuálnímu rozvoji jazykových dovedností... My jste tuto koncepci nazvali Angličtina pro  všechny - English for all.

Plán CLILových hodin vypadá tak, že na prvním stupni se děti dostávají do kontaktu s angličtinou tímto způsobem tři hodiny týdně (např. během prvouky, přírodovědy, výtvarné výchovy, pracovních činností), na druhém stupni dvakrát týdně (např. v rámci zeměpisu, výtvarné výchovy, hudební výchovy, fyziky, pracovních činností). Pro zdárný chod takového rozvrhu je nutné koordinovat české učitele a rodilé mluvčí, plánovat výuku v tandemu, připravovat kvalitní podklady a učební pomůcky.

Na to vše můžete přispět finančním darem i vy.
Podpořte projekt Angličtina pro všechny - English for all

Finanční dary nad 500 Kč je možné odvádět z daní (potvrzení ke stažení naleznete zde).
Převody je možno sledovat na transparentním účtu 115-9962520227/0100

Děkujeme všem dárcům!