Uzavření školy 27. 11. 2023

Uzavření školy 27. 11. 2023 - stávka

Vážení rodiče,

byli jste seznámeni s důvody, proč se zaměstnanci připojují ke stávce, aby vyjádřili nesouhlas s vládními opatřeními v oblasti školství.
Tímto oznamuji přerušení provozu školy, školky, jídelny i družiny v pondělí 27. 11., což se týká i všech zájmových aktivit v prostorách školy.

Děkujeme za pochopení a podporu, případné komplikace nás mrzí.

Těšíme se na vás v sobotu 25. 11. dopoledne ve školní jídelně na bazaru a v kavárně Klubu přátel ZSH.

S pozdravem,
Ondřej Bárta

Vážení rodiče,

na 27. 11. 2023 vyhlásil Českomoravský odborový svaz pracovníků školství (ČMOS) stávku. Pokud proběhne, jsme rozhodnuti se k ní připojit. Rádi bychom Vám vysvětlili důvody, které nás k tomu vedou.

Plánovaný nedostatečný rozpočet ministerstva školství:
  • může ohrozit kvalitu vzdělávání Vašich dětí (mimo jiné může přinést pokles počtu hodin věnovaných výuce, pokles počtu asistentů pedagoga, omezení možnosti školy dělit třídy na skupiny nebo zvyšování počtu žáků ve třídách)
  • je v rozporu s vládou schválenou Strategií 2030+
  • přinese pokles základního platu nepedagogických pracovníků od administrativy přes jídelnu a školníka až po úklid. Celkovou finančně nepříznivou situaci škol pocítíme všichni
Jsme si vědomi, že stávkou některým z Vás zkomplikujeme rodinnou situaci, přesto Vás žádáme o pochopení. Není nám lhostejná budoucnost Vašich dětí. Věříme ve Vaši podporu.

Za pracovníky ZŠ Hanspaulka
Alena Vlachová a Vladimír Rozhon